Cosmelan & Dermamelan ile Cilt Lekeleri Tedavisi

cosmolan

Cosmelan & Dermamelan; melasma- cholasma denen gebelikteki lekelerde, yaşlılık, güneş ve başka nedenlerle oluşan pigmentasyon bozukluklarında, günümüzdeki en etkili tedavi yöntemidir. Tedavideki amaç; deride bulunan melanin miktarını azaltarak pigmentasyonu baskılamaktır. Bu baskı, tyrosine enziminden başlar ve ciltte leke oluşumuna neden olan mekanizmaya kadar devam eder. Kimyasal değil, “enzimatik peeling” yöntemidir.

Cosmelan & Dermamelan uygulaması 2 farklı aşamadan ve dört üründen oluşan tek bir pakettir. Kişiye özel kit açılır. Cilde uygulanacak her ürün kitin içinde mevcuttur. Öncelikle arındırıcı solüsyonla cilt derinlemesine temizlenir. Yine kit içinde bulunan krem bazındaki maske cilde uygulanır. Bu ilk maske, cildin fototipine göre 8-12 saat cilt üzerinde kalır. Maske uygulaması klinik ortamda yapılır. Temizleme ve sonraki aşamalar kişisel olarak yapılabilir.Maske sonrası kit içinden çıkan, yoğun nemlendirme ve onarma özelliği gösteren devam kremi uygulama yapılan kişi tarafından cilde sürülür. Bir sonraki kontrole kadar geçen süreçte, ciltte bir miktar yanma, kızarıklık ve kaşınma, soyulma görülebilir. Normaldir ve tedavinin bir parçasıdır. 10 günlük bir sürenin ardından 2. maske de klinik ortamda yapılır ve yine devam ürünü niteliğinde olan nemlendiriciyle işlem sona erer. Böylece Cosmelan & Dermamelan tedavisi sonuçlanmış olur.

Tedavinin etkisi 1 hafta içinde gözlemlenebilir. Deri rengi ne kadar koyu ise lekelerin tamamen kaybolması o kadar uzun sürer. Ancak 4-6 hafta arasında lekeler hemen hemen tamamen kaybolur. Unutmayın, leke tedavilerinde en iyi sonucu alabilmek için uygun krem ve nemlendiricinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Bununla birlikte güneş koruyucu da ihmal edilmemelidir. Cosmelan & Dermamelan; yüz, boyun, dekolte, el üzeri ve diğer vücut bölgelerinde de güvenle uygulanabilir. Açık yara, gebelik ve emzirme, aktif uçuk, kronik cilt rahatsızlıkları gibi durumlarda önerilmez. Cosmelan & Dermamelan uygulamasının avantajları da vardır. Hassas ciltler de dahil olmak üzere her türlü cilt tipine, her mevsim uygulanabilir. Uygulama ağrısızdır ve çok kısa sürede sonuç alınır. Cilde zarar verecek hiçbir kimyasal içermez. Bilinen leke tedavilerine göre çok farklı bir teknik olan Cosmelan & Dermamelan enzim peeling sistemi; günümüzde giderek yaygınlaşmaya başlamış ve tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Zamanın her şeyden kıymetli olduğu bu dönemde, kendinize verdiğiniz kıymetin paha biçilemez olduğunu unutmayın.

Merak Ettiğiniz Konu Hakkında Bilgi Almak için Lütfen 0530 146 95 45-0216 354 55 57 nolu Telefonlardan Bize Ulaşınız…

migren ameliyatı